Akademia: Juniorzy w formie, wygrali „Pegaz Cup”!

W minioną sobotę juniorzy MKS Ciechanów wystąpili w silnie obsadzonym turnieju „Pegaz Cup” dla rocznika 2000. Drużyna trenera Tomasza Pilitowskiego okazała się najlepsza, pokonując w finale ekstraligową Wisłę Płock!

W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansowały do półfinałów.

MKS zakończył zmagania w grupie A na pierwszej pozycji. Grupę B wygrała Wisła Płock. W półfinale ciechanowianie zmierzyli się z gospodarzem turnieju, niedawnym rywalem z ligi mazowieckiej – Pegazem Drobin. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W tym elemencie zdecydowanie lepiej radzili sobie zielono-biało-czerwoni i to oni cieszyli się z awansu do finału. – Moi zawodnicy bardzo pewnie wykonywali jedenastki, zachowując stuprocentową skuteczność – zauważył Pilitowski.

Rywalem ciechanowian w meczu finałowym była Wisła Płock, która na co dzień występuje w mazowieckiej ekstralidze. – Mimo kilku dobrych sytuacji i naszej przewagi w pierwszej odsłonie, to Wisła wyszła na prowadzenie. Jednak bramkę na wagę remisu zdobył Maciej Zadworny – relacjonuje Pilitowski.

O losach zwycięstwa ponownie musiały zadecydować rzuty karne. W bramce MKS był świetnie dysponowany Jakub Letmanowski. Obronił dwie jedenastki i to w dużej mierze dzięki niemu, ciechanowianie pokonali swoich rówieśników z Płocka. Organizatorzy docenili Letmanowskiego, któremu przyznali statuetkę najlepszego bramkarza „Pegaz Cup”.

– Nie przykładamy dużej wagi do wyników w turniejach halowych. Bardziej traktujemy je jako odskocznię od ciężkich treningów w okresie przygotowawczym do sezonu. Jednak końcowe zwycięstwo podnosi morale drużyny i daje więcej pewności siebie. Moi zawodnicy od pierwszego meczu turnieju byli zgranym zespołem, i nawet w trudniejszych momentach wspierali się wzajemnie oraz wykazywali się opanowaniem – tłumaczy Pilitowski.

– Ze względu na regulamin, w turnieju mogło wziąć udział maksymalnie dziesięciu zawodników. Powołałem dziewięciu, którzy zmieniali się czwórkami oraz bramkarza, który spędził na parkiecie sto procent czasu. Przy powołaniach brałem pod uwagę zawodników trenujących najbardziej sumiennie oraz z najlepszą frekwencją na treningach – podsumował trener.

MKS 2000 wystąpił w składzie: Jakub Letmanowski, Mateusz Ziemiński, Maciej Zadworny, Adam Imielski, Szymon Tereszkiewicz, Paweł Purzycki, Jakub Ładziński, Mateusz Włodarski, Daniel Długołęcki.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *