Dwa sparingi seniorów – (prawie) cała Akademia odpoczywa

Piłkarze MKS Ciechanów pauzują w 25. kolejce czwartej ligi. Podopieczni Piotra Dziewickiego odbiorą walkower za mecz z Błękitnymi Gąbin (3:0). Nie oznacza to jednak, że będą mieli wolny weekend.

W sobotę ciechanowianie zagrają dwumecz z Rozwojem Warszawa. Drużyna ze stolicy na początku tego roku pojawiła się na piłkarskiej mapie Polski i ma już za sobą pierwsze sparingi, między innymi, z Concordią Elbląg, Czarnymi Węgrów czy Startem Otwock.

„Rozwój Warszawa – ratujemy piłkarskie talenty Warszawy” – tak nazywa się ten projekt. Otwiera on szansę zawodnikom, którzy musieli zrezygnować z piłki nożnej z różnych przyczyn albo grali amatorsko.

Pierwszy sparing, w którym zmierzą się silniejsze zespoły, zaplanowano o 11:00. Dwie godziny później na boisko wybiegną drugie drużyny MKS i Rozwoju. Obydwa mecze odbędą się na stadionie MOSiR w Ciechanowie.

Przerwę w rozgrywkach ligowych ma też większość drużyn młodzieżowych. O punkty będą walczyli jedynie zawodnicy trenera Leszka Geska z roczników 2003 i 2005.

MKS Ciechanów – Rozwój Warszawa, 30.04 godz. 11:00

MKS II – Rozwój II, 30.04 godz. 13:00