IV liga: Wspaniała wiosna zakończona porażką

Niestety, nie udało się piłkarzom MKS Ciechanów osiągnąć korzystnego rezultatu na zakończenie sezonu w czwartej lidze. Zielono-biało-czerwoni ulegli Czarnym Węgrów 0:1 (0:0).

W składzie ciechanowian nastąpiło kilka zmian. Dostępu do bramki bronił Błażej Kokosiński. Nie zagrał kontuzjowany Nazar Litun, a jego miejsce na lewej stronie defensywy zajął Przemysław Radulski. Po drugiej stronie boiska mogliśmy oglądać Piotra Kwasiborskiego. W linii pomocy wystąpił Kamil Olszewski, który z kolei zastępował Łukasza Barankiewicza. W rolę napastnika wcielił się Mateusz Stryjewski.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Czuć było atmosferę kończącego się sezonu. Dużo więcej na boisku działo się w drugiej połowie. Z upływem minut wzrastała przewaga gości, aż w końcu Czarni dopięli swego. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki Kokosińskiego skierował Rafał Komosa.

Ciechanowianie próbowali odpowiedzieć, lecz nie potrafili znaleźć recepty na dobrze spisującą się defensywę gości. Swoje szanse mieli Damian Matusiak, Bartosz Mroczek i Dominik Lemanek, ale bez efektu w postaci bramki.

W samej końcówce przyjezdni mogli zdobyć drugiego gola. Na posterunku był jednak Kokosiński, któremu należy się najwyższa nota spośród ciechanowian.

Porażka z Czarnymi Węgrów nie może przesłonić całego dorobku MKS Ciechanów w rundzie wiosennej. 35 punktów to wynik, który daje mnóstwo powodów do zadowolenia i nadziei na przyszłość. W końcowym rozrachunku ciechanowianie zajęli dziewiąte miejsce (50 pkt).

Teraz piłkarze mają dwa tygodnie wolnego od treningów. Pierwsze zajęcia przygotowujące do sezonu 2016/2017 zaplanowano 4 lipca.

Więcej na temat drużyny seniorów w audycji „Zielono-Biało-Czerwoni” 27 czerwca. Gościnnie wystąpią: Marek Łebkowski, Piotr Dziewicki i Kamil Olszewski.

MKS Ciechanów – Czarni Węgrów 0:1 (0:0) -> TABELA

MKS: Kokosiński – Kwasiborski, Sosnowski, Podsiadlik, Radulski – Paradowski, Olszewski K., Lemanek, Mroczek, Matusiak M. – Stryjewski.

Po przerwie zagrali: Karczewski, Jarzynka, Bonisławski, Matusiak D.

fot. Grzegorz Hoffman / ciechanowinaczej.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *